Wysyłka elektroniczna przez program Druki IPS PRO

Postautor: Pomoc Techniczna IPS » 05 lut 2015, 15:52

W programie Druki IPS Profesjonalne jest możliwość wysłania dokumentów na dwa sposoby: pojedynczo i jako paczka zawierająca dokumenty różnych "Pracowników" tego samego "Płatnika". Lista dokumentów, które można wysłać przez aplikacje jest zawarta na stronie http://www.ips-infor.com.pl/index.php?a ... y_n&szuk=w

W celu wysłania dokumentów pojedynczo otwieramy zapisany dokument np. VAT-7(14) i wybieramy w menu Plik\Wyślij do "e-Deklaracje"\Wyślij. W zależności od tego na jakiej zakładce (Razem czy wybrany formularz) została wybrana opcja wysyłki, to w oknie "Wysyłane zeznania do systemu e-Deklaracji", w liście dokumentów zostanie przedstawiony jeden wybrany formularz lub wszystkie. Jeśli są wszystkie, to po naciśnięciu na przycisk "Wyślij" będzie zaznaczony przełącznik "Wyślij wszystkie osobno". W przypadku wysyłki formularzy np. PIT-11 gdzie są dane różnych "Pracowników" tego samego "Płatnika" przełącznik będzie zaznaczony domyślnie "Wyślij wszystkie i scalaj w dokument zbiorczy jeśli to możliwe".

W aplikacji jest również możliwość utworzenia kolejki dokumentów Plik\Wyślij do "e-Deklaracje"\Kolejka dokumentów\.." ale w tym przypadku jest wymagana dodatkowo aplikacja e-DrukForm IPS z licencją.

Wysyłane dane wybrane w Druki IPS PRO przy zainstalowanej aplikacji e-Poczta Podatkowa są automatycznie przez nią wysyłane. Po wysłaniu danych otwieramy e-Pocztę Podatkową, naciskamy na przycisk "Pokaż wszystkie". Pojawią się wysłane dokumenty z otrzymanym statusem (302). Zaznaczamy je i naciskamy przycisk "Sprawdź". Jak dokumenty otrzymają status 200 naciskamy na przycisk "Wydrukuj UPO". Obok przycisku znajduje się "trójkąt", po naciśnięciu którego możemy wybrać opcje "własne - wersja A". W innym przypadku będzie drukowane UPO pobrane ze strony M.F.
__________
Pozdrawiam
PT IPS
Pomoc Techniczna IPS
 
Posty: 117
Rejestracja: 21 cze 2013, 11:16

Wróć do Ważne komunikaty i informacje


  • Kto jest online
  • Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość