[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
IPS-Przedsiębiorstwo Informatyczne • Wyświetl temat - kartoteki oraz import z biuro rachunkowe ips

kartoteki oraz import z biuro rachunkowe ips

problemy techniczne, sugestie dotyczące funkcjonowania programu

Postautor: kardaw » 04 mar 2015, 12:12

kiedy można się spodziewać dodanie możliwości zaimportowania wszystkich danych z programu biuro rachunkowe ips (wersja klasyczna) oraz w pełni funkcjonalnych kartotek podatników/firm?
kardaw
 
Posty: 63
Rejestracja: 04 mar 2015, 12:09

Postautor: M.K. » 05 mar 2015, 16:16

Import formularzy w marcu. Częściowo już jest jako import z programu Druki IPS. Muszę jeszcze dopracować podział na podatników.

Import danych podatników jeszcze ze 3-4 miesiące. Wcześniej pewnie się nie uda.
M.K.
 
Posty: 21
Rejestracja: 21 cze 2013, 11:29

Postautor: kardaw » 05 mar 2015, 17:06

czekam z niecierpliwością
programu [biuro rachunkowe] używamy od kilkunastu lat, przez te lata 'zbudował' nam już dużą bazę danych, brak możliwości uruchomienia programu na nowych komputerach jest bardzo uciążliwy
aktualnie zdalny pulpit i jakaś stara maszyna z xp (nie wspieranym już przez sam ms)

czy ja mogę spokojnie pracować na [Druki Ips Pro] wykorzystując kontekst i SQLite 'budując' nową bazę i cierpliwie czekać na dodanie możliwości zaimportowania danych ze starej wersji? czy lepiej się wstrzymać, poczekać na pełną funkcjonalność, wtedy zainstalować, zrobić import i rozpocząć pracę na nowej wersji?
kardaw
 
Posty: 63
Rejestracja: 04 mar 2015, 12:09

Postautor: M.K. » 06 mar 2015, 14:04

Można pracować na nowym programie. Import doda dokumenty do bazy. Myślę też nad rozwiązaniem importowania tylko w momencie otwarcia starego dokumentu.

Plusem tego rozwiązania jest możliwość dalszej pracy na starym programie i płynne przejście na nowy bo nie ma konieczności importowania wszystkiego na raz co może sporo potrwać.

Minusy takiego rozwiązania są takie, że po zaimportowaniu i edytowaniu w nowym powstaną dwie wersje tego samego dokumentu, sprzed edycji w starej "bazie" i po edycji w nowej.
M.K.
 
Posty: 21
Rejestracja: 21 cze 2013, 11:29

Postautor: kardaw » 27 kwie 2015, 19:08

jak prace panie marcinie?
u nas w biurze przez program biuro ips jesteśmy 'przyspawani' do xp, bardzo utrudnia to pracę, głównie brak możliwości dostępu to bazy ze starego programu z 90% komputerów w biurze

mamy zamiar przeorganizować trochę pracę w sieci, a ta sytuacja nas blokuje
kardaw
 
Posty: 63
Rejestracja: 04 mar 2015, 12:09

Postautor: M.K. » 28 kwie 2015, 10:54

Bardzo mi przykro. Miałem wypadek i przez to prace sporo się opóźniają.
Teraz kończę podwaliny pod zmiany w rozliczaniu pitów aby w przyszłym roku nie było opóźnień. Następną rzeczą będzie podłączenie kartoteki kontrahentów do programu Druki Pro.
M.K.
 
Posty: 21
Rejestracja: 21 cze 2013, 11:29

Postautor: Pomoc Techniczna IPS » 07 gru 2015, 13:08

Druki IPS PRO z Kartoteką Podmiotów - wersja BETA na blogu http://marcinkonopka.blogspot.com/
__________
Pozdrawiam
PT IPS
Pomoc Techniczna IPS
 
Posty: 117
Rejestracja: 21 cze 2013, 11:16

Postautor: kardaw » 10 gru 2015, 2:30

program bardzo funkcjonalny ale wg mnie mało intuicyjne to wszystko
kartoteki kosmicznie rozbudowane, mam w starym programie [biuro rachunkowe] 500 podatników, poddałem się z tym importem. póki co nie mam pomysłu jak to ugryźć i przygotować do pracy na 7 stanowiskach przenosząc wszystko bezpiecznie ze starej wersji

nadal zostaje w biurze pod stołem w socjalu jeden komp z xp i zdalny pulpit do pracy ze starym ips :)
czekam nadal na dalszy rozwój
kardaw
 
Posty: 63
Rejestracja: 04 mar 2015, 12:09

Postautor: Pomoc Techniczna IPS » 10 gru 2015, 9:57

Do programu jest dołączony plik pomocy - naciskamy F1.

W skrócie, należy zaimportować podatników do Kartoteki Podmiotów wybierając w menu Plik/formularz\Importuj\Importuj Podatników Biura Rachunkowego IPS do Kartoteki Podmiotów. Następnie do nich importujemy dane wybierając Plik/formularz\ Importuj\Import dokumentów ze "starych" programów IPS. Przed importem możemy ustawić w aplikacjach na jakich bazach mają pracować lub później skopiować czy zaimportować z domyślnych do wybranych.
__________
Pozdrawiam
PT IPS
Pomoc Techniczna IPS
 
Posty: 117
Rejestracja: 21 cze 2013, 11:16

Postautor: kardaw » 10 gru 2015, 10:40

kardaw
 
Posty: 63
Rejestracja: 04 mar 2015, 12:09

Następna

Wróć do Druki Pro


  • Kto jest online
  • Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron