Usuwanie formularzy

problemy techniczne, sugestie dotyczące funkcjonowania programu

Postautor: t.moch » 28 wrz 2015, 21:38

Witam,
Zdecydowanie zbyt łatwo jest usunąc zapisane formularze. Proponuję tworzenie w programie użytkowników i nadwanie im uprawnień. Usuwanie powinno być zarezerwowane dla administratora programu.
Ponadto absolutnie należy zablokować możliwość usuwania formularzy wysłanych elektronicznie.
t.moch
 
Posty: 17
Rejestracja: 28 wrz 2015, 21:34

Postautor: M.K. » 24 paź 2015, 11:10

Witam,

Aby usunąć formularz należy najpierw przełączyć przycisk na tryb usuwania. Należy zaznaczyć formularz/e do usunięcia. Myślę, że to trzeba robić świadomie.
Czemu uważa Pan, że jest zbyt łatwo usunąć?

Do archiwowania wysłanych danych polecam e-Pocztę Podatkową. Nawet jeśli formularz zostanie usunięty do dane wysłane do e-deklaracji zostaną w e-Poczcie Podatkowej.

Pozdrawiam
M.K.
M.K.
 
Posty: 21
Rejestracja: 21 cze 2013, 11:29

Postautor: t.moch » 24 paź 2015, 11:56

Podtrzymuję swoje zdanie. Zatrudniam 10 osób. W tym stażyści. Bez administracyjnego blokowania dla użytkowników niektórych funkcji (np. usuwania lub poprawiania wysłanych elektronicznie dokumentów) nikt nad tym nie zapanuje.

Inaczej dostęp do programu będę musiał ograniczyć wyłącznie do wąskiego kręgu pracowników a to również nie jest dobre rozwiązanie.

pozdrawiam
TM
t.moch
 
Posty: 17
Rejestracja: 28 wrz 2015, 21:34

Postautor: M.K. » 26 paź 2015, 9:23

Rozumiem. W nowej Kartotece Podmiotów są uprawnienia choć o uprawnieniu do usuwania zapomniałem. Zaraz dodam.
Może dzisiaj uda mi się choć nieoficjalnie wypuścić całość.
M.K.
 
Posty: 21
Rejestracja: 21 cze 2013, 11:29

Postautor: kardaw » 06 sty 2016, 11:36

wersja z 31.12.2015 nie pozwala usuwać zaimportowanych formularzy ze starych programów ups, mimo używania [Dostępu do kartotek Biura Rachunkowego] i nie dodawania żadnych użytkowników/operatorów

nawet gdybym chciał dodać operatora z takimi uprawnieniami to nie mogę, program nie zapamiętuje grupy z uprawnieniami do modyfikacji i usuwania zatwierdzonych dokumentów. mimo że wybiorę takie uprawnienia to grupa i tak jest zapisana z uprawnieniami tylko do tworzenia i usuwania danych
kardaw
 
Posty: 63
Rejestracja: 04 mar 2015, 12:09


Wróć do Druki Pro


  • Kto jest online
  • Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości