Problem z drukowaniem BIURO IPS

problemy techniczne, sugestie dotyczące funkcjonowania programu

Postautor: irmina » 24 paź 2016, 19:35

Zmieniłam komputer i na na nowym nie mogę wydrukować nic z BIURO IPS zaznaczam ,ze we wszystkich innych programach drukuje normalnie. Widzi drukarkę ( chyba) ale nie ma podglądu wydruku . Komunikat "operation not supported on selected printer"
irmina
 
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2016, 19:30

Postautor: irmina » 25 paź 2016, 18:20

Może ktoś coś odpowie , niestety wywalenie z programu formul.ini oraz ponowna instalacja programu ( zastąpieni go nowym formul.ini nic nie dały nadal ten sam błąd . Wywaliłam już wszystko( cały program dezinstalacja ) wgrałam zupełnie czysty nowy program i nic nadal ten sam błąd nie drukuje ! To nie błąd sterowników drukarki w 10 innych programach drukuje bez zarzutu. Drukarka HP 1606dn system win.7
irmina
 
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2016, 19:30

Postautor: Pomoc Techniczna IPS » 31 paź 2016, 10:01

Aplikacja Biuro Rachunkowe IPS jest programem 16-bitowym. Informacje o drukarce program zawiera w głównym pliku formul.ini w sekcjach [Parametry]. Można je usunąć a nie plik, ponieważ posiada on inne ustawienia, np. licencje.

Problem z sekcją [Parametry] może wystąpić jedynie jeśli aplikacja jest uruchamiana z zasobu sieciowego a użytkownik nie posiada dostępu do wybranej domyślnej drukarki zawartej w pliku. Plik formul.ini zawiera dużo sekcji [Parametry] do niedostępnych drukarek.

Aplikacja wysyła elementy do wydrukowania na wybrane urządzenie dodane w Windows jako drukarka lecz jej sterownik nie potrafi je przetworzyć. Problem dotyczy sterownika drukarki, proponuje uniwersalny PS - http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/publ ... LangOid=30
__________
Pozdrawiam
PT IPS
Pomoc Techniczna IPS
 
Posty: 117
Rejestracja: 21 cze 2013, 11:16

Postautor: irmina » 02 lis 2016, 13:44

No niestety doinstalowanie uniwersalnych sterowników nic nie dało. Poprzednio miałam XP i chodziło. Na drugim kompie także mam ten program Biuro IPS i tam od dawna mam jako drukarkę Uniwersal printer PS i chodzi ale tam jest drukarka 1536 dnf HP a z 1606HP i win 7 nijak się nie mogę uporać Narzazie załagodziłam sytuację drukiem do PDF i potem drukuje z tego poziomu ale to takie dookoła i utrudnia pracę . Od kilkunastu wielu lat korzystam profesjonalnie z waszych druków i jestem zadowolona ale 16 bit w dzisiejszych czasach ? Nie myślicielskie o jakiejś aktualizacji programu tak aby można było stara bazę podłączyć ?
irmina
 
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2016, 19:30

Postautor: Pomoc Techniczna IPS » 30 sty 2017, 12:11

Proponuje w takim razie zmienić nazwę drukarki na krótszą.
__________
Pozdrawiam
PT IPS
Pomoc Techniczna IPS
 
Posty: 117
Rejestracja: 21 cze 2013, 11:16


Wróć do Druki Std


  • Kto jest online
  • Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości